Polacy, a zdrowie

Polacy, a zdrowie

Kłopoty ze zdrowiem

Każdy człowiek we współczesnym świecie boryka się z różnymi problemami. Są to zmartwienia natury osobistej, problemy zawodowe, finansowe… Nierzadko występują również problemy związane ze zdrowiem. Mówi się, że gdy jest się zdrowym, ma się wszystko. To prawda. Zdrowia się nie kupi, pieniędzy zawsze można się dorobić.

Statystyki w Polsce

Polacy dobrze oceniają stan swojego zdrowia i ogólną kondycję organizmu. Średnio tylko co piąty Polak wykonuje badania ogólne raz w roku. Mimo to statystyki pokazują, że coraz częściej Polacy chodzą do lekarza. Innymi słowy, coraz więcej naszych rodaków pokłada nadzieję w medycynie i decyduje się na wizytę w gabinecie lekarskim. Polacy uważają, że konsultacja z lekarzem jest najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o stanie ich zdrowia.

Polska społeczność w Chicago

Internet – nie zawsze dobre rozwiązanie

Znamy przykłady z życia wzięte, kiedy to w przypadku jakiejś dolegliwości, od razu sięgamy do skarbnicy wiedzy, jaką jest internet. Ma to oczywiście swoje uzasadnienie. Brak czasu, kolejki w przychodniach, zbyt długie oczekiwanie na wizytę u lekarza. Wiadomo, że każdy system ma swoje luki. Czy jednak przewijanie stron w wyszukiwarce może zastąpić konsultację ze specjalistą? Czy szukanie odpowiedzi na własną rękę jest dobrym rozwiązaniem? Jak bardzo cenimy własne zdrowie?

Tym bardziej więc cieszy fakt, że mimo wielu przeszkód i powszechnego narzekania na polską służbę zdrowia, Polacy decydują się na rozmowę z lekarzem twarzą w twarz. Medycyna zrobiła ogromne postępy, a Polska może pochwalić się dużą ilością dobrych specjalistów. Biorąc pod uwagę, że nic nie jest w stanie zastąpić żywego człowieka, miejmy nadzieję, że Polacy poprawią osiągnięty poziom i będą chodzić do lekarzy jeszcze częściej. Zawsze lepiej potem powiedzieć „Przezorny zawsze ubezpieczony” niż „Mądry Polak po szkodzie”.

Polacy